صفحه اصلی   پيشنهادات   تماسها  

             

     

   ارتباط با صنعت

   طرح ها و پروژه ها

   اعضای همکار  

   اعضای اصلی

   اهداف

   دستاوردها

    فعاليتها

 

 

 

 

 

 

 

 

         
 برج میلاد آسمان‌خراشی در شمال غربی تهران، بلندترین برج ایران، چهارمین برج مخابراتی و هشتمین برج بلند جهان است. این سازه با بلندای ۴۳۵ متری و شکل ظاهری متفاوتش، تقریبا از همه جای تهران نمایان است.


برج آزادی نماد شهر تهران که در سال ۱۳۴۹ توسط معماری ایرانی ساخته شد. معماری شاخص آن و تلفیق طاق‌های معماری قبل و بعد از اسلام آن را به نمادی زیبا به لحاظ معماری تبدیل کرده است.


دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیش از ۵۰ سال سابقه یکی از شاخص ترین دانشکده های ایران و منطقه در زمینه مهندسی عمران.
 
  ارتباط با صنعت  
 

تفاهم نامه با سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور:
با توجه به برنامه كاهش خطرپذيري ناشي از زلزله كه معاونت امور فني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور عهده دار برنامه‌ريزي و هدايت آن در برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي دولت جمهوري اسلامي ايران است، قطب علمي مقاوم سازي و بهينه‌سازي ابنيه، ‌ساختگاهها و شريانهاي حياتي دانشگاه صنعتي اميركبير و معاونت امور فني سازمان مديريت و برنامه‌ريزي به منظور پاسخگويي به بخشي از نيازهاي برنامه ياد شده، يادداشت تفاهمي تدوين كردند.
بديهي است اجراي موفق اين برنامه كه يكي از نيازهاي اساسي كشور در خصوص كاهش آسيب‌پذيري خطرات ناشي از سوانح طبيعي بخصوص زلزله و سيل است، گام بسيار بلندي در جهت توسعه پايدار كشور خواهد بود.

 
     
 

تفاهم نامه با سازمان مديريت بحران شهر تهران:
با توجه به برنامه كاهش خطرپذيري شهر تهران، سازمان پيشگيري و مديريت بحران شهر تهران، عهده دار برنامه‌ريزي، هدايت، ايجاد هماهنگي، پشتيباني، تصميم‌سازي، پيگيري عمليات اجرايي ستاد مديريت بحران شهر تهران و ايجاد واحدهاي تخصصي و اداري وابسته در چارچوب برنامه‌هاي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي دولت جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد، قطب علمي مقاوم‌سازي و بهينه‌سازي ابنيه، ‌ساختگاهها و شريانهاي حياتي دانشگاه صنعتي اميركبير و رئيس سازمان مديريت بحران شهر تهران به منظور پاسخگويي به بخشي از نيازهاي برنامه ياد شده، پيش‌نويس يادداشت تفاهم نامه‌اي را تدوين كردند. بديهي است اجراي موفق اين برنامه كه يكي از نيازهاي اساسي كشور در خصوص كاهش آسيب‌پذيري خطرات ناشي از سوانح طبيعي بخصوص زلزله و سيل در شهر تهران مي‌باشد، گام بسيار بلندي در جهت توسعه پايدار كشور خواهد بود.

 
           
 
 

   ارتباط با ما | نقشه پايگاه | دانشگاه صنعتی اميرکبير
   ايران ، تهران ، خيابان حافظ ، دانشگاه صنعتی اميرکبير، قطب علمی مقاوم سازی .